Gdański Konkurs Poetycki dla Seniorów to wyjątkowa okazja dla osób w wieku 60+ do wyrażenia swoich uczuć, myśli i doświadczeń w formie wierszy i zaprezentowania ich szerszej publiczności. W latach 2017-2023, nadesłano ponad 350 wierszy seniorów z Gdańska, którzy zgłosili swoje utwory do konkursu, a 51 z nich zostało nagrodzonych i nominowanych do wykonania w Koncertach Galowych na scenach takich jak Teatr Wybrzeże czy Polska Filharmonia Bałtycka.
Teraz mamy szansę podzielić się tym bogactwem poezji z innymi. Fundacja Wsparcia i Integracji Społecznej oraz marka “Benefis Dojrzałości” planują wydać tomik z wyróżnionymi wierszami. Album będzie zawierał nie tylko teksty i krótkie biogramy autorów, ale także zdjęcia z wykonań wierszy w formie piosenki w ramach Koncertu Galowego w latach 2017-2023. Będzie to piękna pamiątka i dowód na to, że poezja nie ma wieku.
Aby zrealizować ten projekt, potrzebujemy Państwa wsparcia. Zorganizowaliśmy zbiórkę internetową, na którą możesz wpłacić dowolną kwotę. Każda złotówka się liczy i pomoże nam sfinansować koszty wydania albumu.

Tomik poezji Laureatów Gdańskiego Konkursu Poetyckiego dla Seniorów z Gdańska będzie wydany z okazji VII edycji Koncertu Galowego pt. “Benefis Dojrzałości”, który odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, 31 października 2023 roku. Jak co roku będzie to niezapomniane wydarzenie kulturalne, na które serdecznie Cię zapraszamy.
Pierwsza edycja albumu ma liczyć kilkadziesiąt (100 – 150) egzemplarzy, które będą rozdane głównie pośród laureatów wszystkich edycji Benefisu Dojrzałości oraz przedstawicieli władz Miasta Gdańska.
Dziękujemy za Twoje wsparcie i zainteresowanie tym wspaniałym projektem. Razem możemy sprawić, że poezja seniorów oraz idea Benefisu Dojrzałości dotrze do szerszego grona odbiorców i doceni ich talent i pasję.
FUNDACJA WSPARCIA I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ – organizator wydarzeń z cyklu „Benefis Dojrzałości”.